Rohový psací stůl

Bohužel jsme pro vás nenašli žádné produkty.

Nenechte se omezovat, i v menších bytech se dá přeci zařídit útulný pracovní koutek

Rohové stoly šetří prostor a rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co bytoví designéři nabízí pro garsonky nebo bytové jednotky dispozice 1+1. Nikdo tu jistě nemluví o nějaké obrovské kanceláři, nicméně alespoň malý pracovní koutek přijde vhod. A pokud se na něj vejde i stolní počítač, který je – nejen pro práci z domova – naprostá nezbytnost, pak tím lépe!

Rohový PC stůl nabízí pestrou paletu výhod! Šetří místo v interiéru a působí nanejvýš prakticky, rozhodně to není jen nějaké zdání. Designéři samozřejmě mysleli i na to, že budete potřebovat uspořádat i PC kabely a sekretář po ruce je také nanejvýš vhodný. Pár skříněk a zásuvek v tomto stolku také potěší, budete mít dokumenty neustále po ruce, žádné hledání a nervozita z toho plynoucí nehrozí.

Mimořádná kvalita, která nebude zabírat ani decimetr zbytečného místa

Jistě, rohové psací stoly znamenají možnost pohodové práce jen pro jednu osobu, ale pro vícečlenný kolektiv tu máme spoustu jiných zajímavých řešení. Pokud máte doma prázdný kout a byt rozhodně nepatří k nafukovacím, je snaha umístit psací stůl právě sem naprosto logická. Nezapomeňte také na rady psychologů, kteří vůbec nedoporučují mít pracovní kout v ložnici. Ten by totiž měl být ideálně v menší místnosti, oddělené od míst, kde odpočíváte nebo usínáte. Přísně vzato, do ložnice vlastně nepatří ani televizní obrazovka, neb jde o rušivý element navíc.

Budete psací stůl používat dva? Nebo na něj zůstanete sám? I to totiž musíte pečlivě promyslet, protože dva uživatelé rovná se (nejméně!) dvě skříňky. Pracovní deska by mohla být rozdělena na dvě části, ale v případě rohového stolu to bude dost obtížné. Jednoduše se budete během dne po domluvě střídat.

A jaký materiál tu lze doporučit? Dřevotříska není nejlepší volba, kvalitní masiv už ano

Masivní psací stůl rozhodně ocení i vaše děti, jedná se totiž o de facto nezničitelný kus domácího nábytku. Dbejte i na několik základních kritérií, díky kterým si posezení užijete o to více a nebude vás nic bolet ani po několikahodinové práci. Tak především, pohodlí pro nohy je tu klíčové, nezáleží jen na tom, v jaké poloze budou vaše záda. O to by se nakonec měla postarat kvalitní kancelářská židle nebo křeslo, není to tedy při pořizování stolu až tak důležité – snad tedy jen při výběru konkrétní výšky stolu.

Rohové PC stoly prostě musí nabídnout dostatek místa pro nohy, ty nesmíte mít skrčené nebo jinak pokřivené. Prostě sedět tak, aby to bylo maximálně pohodlné, nic více a nic méně! Všechno také musí být na dosah ruky, moderní bytoví designéři na tomto místě doporučují spíše než šuplíky na zámek třeba pojízdné kontejnery. U PC stolu jsou dnes samozřejmostí i některé zdánlivé drobnosti, díky nimž se vám bude mnohem lépe pracovat. Tak například, nastavitelná výška stolu, ale také výsuvná police pro klávesnici.

Ujasněte si, kde bude umístěn case nebo monitor a kde budete spíše papírovat

Při pořizování PC stolu musíte mít už jasno, je proto nejvyšší čas si vše pečlivě promyslet. Kde bude umístěna case? A kam přijde monitor, klávesnice a tiskárna? Musí samozřejmě zbýt i prostor pro papírování, tištění nových dokumentů a další věci. Nezbytné je také vyhradit část stolu na šálek s kávou. Pokud pořizujeme rohový stůl pro děti, určitě si dobře zjistěte, zda jsou hrany dostatečně zaoblené. Certifikát zdravotní nezávadnosti určitě také potěší, že? Nezáleží na tom, jestli budete mít na stole notebook nebo klasický PC stroj s monitorem. Ten sice možná zabere více místa, ale do kanceláře moderního střihu stále neodmyslitelně patří.