Černé psací stoly

Černé stoly do kanceláře jsou elegance sama, teď už si jen vybrat materiál

V pracovně nebo studentském pokoji prostě musí být stůl, za kterým se bude papírovat nebo připravovat domácí úlohy. Černé psací stoly jsou skvělá volba, tato barva v interiéru nepůsobí vůbec rušivě a v kombinaci s bílými (nebo obecně světlými) stěnami opravdu vynikne. A jak bychom si měli vybírat ten opravdu ideální psací stůl?

Za psacím stolem budeme trávit pár hodin denně, je proto třeba vybírat s rozmyslem

Nejde o žádný módní doplněk, ale funkční kus nábytku, tohle je prostě bez dalších debat. Psací stůl poslouží hlavně k různorodé práci, ale také za ním budeme sedět během odpočinku, poslechu hudby nebo surfování po internetu ve volném čase. Nevyhovující rozměry se mohou časem projevit třeba v bolesti páteře nebo krku, za což nám to určitě nestojí…

Běžný pracovní stůl má výšku zhruba osmdesát centimetrů. Vsedě to není pro tělo ideální, ale bohužel, v zaměstnání ještě polohu vleže povolenou nemáme – a nejsme na ní vlastně ani jinak přivyklí. Šířka psacího stolu je samozřejmě volitelná, ale neměla by jít pod sedmdesát centimetrů. Naopak, pokud bude šířka přes metr (nebo spíše raději k metru a půl), položíme si na takový psací stůl naprosto vše, co budeme potřebovat. Jistě, u moderních PC sestav má obrazovka integrované reproduktory, tiskárny jsou stále menší a menší. Přesto ale stolní počítač chce poměrně dost prostoru, a to nepočítáme ještě papíry, které při práci nepochybně použijete. Ať už půjde o dokumenty, formuláře anebo smlouvy.

I pro malé pracovny jsou k dispozici zajímavé modely, které ušetří spoustu místa

Psací stůl a několik velkých zásuvek. Organizér, jak má být! Vše má svoje místo, vše, co hledáte, za okamžik také najdete. Nezapomeňte, že stoly musí splňovat jedno zásadní kritérium. Ruce položené na pracovní desku, s ní musí svírat devadesátistupňový úhel!